Mezzokate

Mezzokate

Blogroll

Her Hakkım Saklıdır® Bu blogdaki tüm haklar Melis Tezcan'a (öncekadınsonraanne) aittir, kendisinden izin almadan!!! ve kaynak göstermeden gerek metinsel gerekse görsel dökümanların kopyalanması, kullanılması ve yayınlanması yasaktır. Aksi halde yasal yola başvurulacaktır.

23 Ocak 2014 Perşembe

HAMİLELER VE EMZİRENLER DİYET YAPMALI MI, NASIL BESLENMELİ

HAMİLELER VE EMZİRENLER
EMZİRENLER BAKSIN LÜTFEN
DUKAN KİTABI SF 256 EMZİRENLER VE HAMİLELER BÖLÜMLERİ VAR
EMZİRİRKEN HİÇBİR REJİM ÖNERİLMEZ DİYOR AMA BAZI ÖNERİLER SUNUYOR.

BANA SORARSANIZ HAMİLELER BİLE DR DANIŞARAK KENDİLERİNE UYARLANMIŞ GÜÇLENDİRME BENZERİ HATTA DAHA ESNEK DUKAN YAPABİLİYORKEN EMZİRENLER NEDEN YAPAMASIN?
BENCE EMZİRENLER DR DANIŞSINLAR VE GÜÇLENDİRME BENZERİ HAMİLE BÖLÜMÜNÜ OKUSUNLAR.

YANİ MEYVE EKMEK SEBZE PROTEİN YİYİP KIZARTMA VE FAZLA KARBONHİDRATTAN UZAK DURMAK SAĞLIKSIZ OLAMAZ. NE KIZARTMA NE DE TATLILAR, UNLULAR VS SÜT YAPMAZ. SİZİ SAĞLIKLI KILACAK ŞEYLER DİĞERLERİ.

DEDIGIM GIBI HALKIN "SÜT OLSUN, AMAN YE" MANTIĞI KIZARTMA VE UNLU, NISASTALI GIDANIN KİMSEYE FAYDASI YOK.

BANA KALIRSA "SAKIN DIYET YAPMA" DEMEK YERİNE, DR ONAYI ILE!!!! HAMILE DUKANI GIBI 2 PORSİYON MEYVE EKMEK SEBZE PROTEIN ICEREN, SAF PROTEIN GUNU OLMAYAN, KEPEK KULLANILMAYAN BİR BESLENME BICIMI ZARARLI DEGIL, FAYDALI OLUR KANISINDAYIM.

GELISME CAGINDAKI ERGENLER, YEDIKLERI İLE BEBEGINI BESLEYEN HAMILELER BILE BU SEKILDE DUKAN YAPABILIYORSA ONLAR NEDEN YAPMASIN.

AMA KENDI DR ONAYI ILE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AKSI HALDE "SAKIN YAPMA" DENILEN KADINLAR YA BUNUN ARKASINA SIGINIP DAHA DA YEMEYE VERİYOR KENDINI VEYA KENDINCE GIDASINDAN KISMAYA BAŞLIYOR KI BU DAHA TEHLIKELI GİBİ BENCE...

Emzirenler saf protein günü yapmamalı

  • Sebep olarqak şu gösterildi: Saf Protein günlerinde vücudumuza aldığımız yoğun protein üre yükselmesine sebep oluyor yükselen üre de vücut sıvılarına nüfuz ediyor dolayısıyla sütünüze ... 


NOT: YULAF KEPEĞİNİN VİTAMİN EMİLİMİNİ AZALTTIĞI SADECE BİR ŞEHİR EFSANESİYMİŞ, RİVAYETLERE İNANMAYALIM 
DİREKT BİRİNCİ AĞIZDAN KESİN BİLGİ
ZATEN AKLIMA YATMIYORDU, VİTAMİN ALMAMIZA ENGEL OLSA TÜM DUKANCILAR İÇİN BU TEHLİKE OLURDU.NEDEN KİLO ALDIN DİYENLERE

NEDEN NASIL KİLO ALDIN DİYENLERE GEÇEN GÜN GRUBUMDA YAZDIKLARIMI YENİDEN BİRLEŞTİRDİM. BÖYLECE OKUNMAYACAK BİR YAZIM DAHA OLACAK:))))

Ben dukan değil mukan yani çakma dukan yaptım. Yani seyiri 1lik sistem iki ay yaptıktan sonra her gün sebze yer halde kalan 27yu verdim. Benimki güçlendirme ile seyir arası bir şey oldu. Ben 4 evreyi de bitirmeden sapıtınca olan oldu.

Blogu okuyan hatırlar tatilde bile kg almadım çok dengeliydim; ama bu yaz ortasında sapıttım ve kuruyemiş ve meyveye dadandım ve insan gibi değil yaratık gibi yemeye daldım. Avuç avuç hala öyle ama artık uslu olma zamanı geldi geçti. Yazın pilates de yapmayınca saldım. 

Şimdi çok sıkı kardiyo pilates yapıyoruz zaten yemeğime de dikkat edince düzelecek.

 


Ayrıca bir hatam daha var son zamanlarda: size Beck Diyet Çözümünden bahsetmiştim... bloga eklememişim bu kısmı ama bu kitap der ki kaçamak da yapsan o günü çöpe atma orada kalsın kaçamağa devam etme. Bu ara bir badem yesem çorap söküğü gibi arkası gelir olmuştu. Bu büyük hata hatalı bir şey mi yedin onu orada bırak devam etme. Siz siz olun lütfen bu hatalara düşmeyin. 

Bir de stres çok etkiliyor, tükenmişlik, yorgunluk. Bu son zamanlarda grupta çok gereksiz polemikler oluyor. Sahte hesaplar kasten sorun çıkarıyor huzuru bozmak için. İster istemez insan etkileniyor, şevki kırılıyor, sıtkı sıyrılıyor pek çok yönetici yoruldu bu vefasızlıktan ve hatta kg aldık. Gruba baktıkça yer oldum bakasım gelmiyor. 

 


Bırakınca degil evreleri tamamlamadan ve INSANCA YEMEYI birakinca alıyorsun;))