Mezzokate

Mezzokate

Blogroll

Her Hakkım Saklıdır® Bu blogdaki tüm haklar Melis Tezcan'a (öncekadınsonraanne) aittir, kendisinden izin almadan!!! ve kaynak göstermeden gerek metinsel gerekse görsel dökümanların kopyalanması, kullanılması ve yayınlanması yasaktır. Aksi halde yasal yola başvurulacaktır.

30 Nisan 2015 Perşembe

Soma’daki “Toplumsal Dönüşüm Projesi” Onlarla Hayat Buldu!

Soma İçin Bir Olduk:  Madenci köylerindeki çocuklar da unutulmadı...

Allianz Türkiye, sivil toplum örgütleriyle el ele vererek, bölgede etkilenen vatandaşlara ulaşabilmek, onların yaralarını sarmak ve yeni başlangıçlarını desteklemek için Soma’daydı. Soma’da 2014’te gerçekleşen ve ulusumuzu derinden sarsan maden faciasının ardından, Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) ve Bilim Kahramanları Derneği (BKD) ile işbirliği yapılarak “Allianz SomaDA”yı (Soma Dayanışma Ağı) geliştirdi.
Hamzacık Köyü’nden 7. sınıf öğrencisi Nizamettin anlatıyor: “Babam madenci, annem ev hanımı. 9 kişilik bir takımımız var. Bizim Voltronik adında bir robotumuz var. Programladığımız şeyleri yapabiliyor.” Nizamettin ve arkadaşları da bilim kahramanları arasına katıldı.
Allianz SomaDA”yı kapsamında, BKD ile yapılan işbirliği sayesinde, Soma çevresinde, olaydan etkilenen 6 ilçedeki 16 okulun, Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvasına katılımı sağladı. 34 gönüllü öğretmen, 150’ye yakın öğrencinin oluşturduğu 17 farklı Allianz SomaDA takımını 4 ay boyunca turnuvaya hazırladı. Bu yolla, öğrencilerin normal hayata dönüşü desteklenirken, psikososyal ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlanması amaçlandı.
Allianz SomaDA”nın bir ayağı da faciadan etkilenen ailelerin çoğunlukta olduğu Dursunbey’deydi. APHB ile yapılan işbirliği sayesinde, Dursunbey’de bir psikososyal destek merkezi açıldı. Çocuklara, yetişkinlere ve gruplara yönelik üç görüşme odası bulunan Dursunbey Psikososyal Destek Merkezi’nin hizmetleri, merkeze uzak bölgelere de ulaştırıldı.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

1 Nisan 2015 Çarşamba

ilk çekilişim-SANAKAPAKOLSUN'dan imzalı ATATÜRK resimli kişiye özel Telefon Kapağı

çekiliş sonuçlandı!!!!!!!!
Emine Hanımı tebrik ederiz

Çekiliş 17 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:45'de sonuçlandı
Çekilişi Kazanan Talihli(ler):
EMİNE KILIÇ --> SANA KAPAK OLSUN CEP TELEFONU KAPAĞI-ATATÜRK RESİM

23 Nisan için
ilk çekilişim-SANAKAPAKOLSUN'dan imzalı ATATÜRK resimli kişiye özel Telefon Kapağı
Telefon markanıza ve modeline özel yapılacaktır. Resim örnektir.
Geçen ay babam için özel tasarlayıp ısmarladığım telefon kapağını sizlerle paylaşmıştım.
Beni yakından tanıyanlar bilir. Atatürk'ün benim için yeri ayrıdır. Hele de kanımda Selanik göçmenliği de olunca...

Bu konuda ödün vermem ve bayrağa ve ona yapılan saygısızlığı affetmem.

Oğlumu da Atatürk sevgisi ile yetiştirmeye gayret ediyorum.


Bu sebeple bu güzel tasarım benim için gurur verici.


Bu güzel kapak sizlerden birinin olacak.


Katılım için şartları

Blogumun izleyicisi olmanız (Blogun sağ üst tarafında "bu siteye katılın" yazan kısımÖnce Kadın Sonra Anne ve Süslü Melo facebook sayfalarımı beğenmeniz.  Bu yazıyı #oncekadinsonraanne ve #sanakapakolsun hashtag'i ile sosyal medya hesaplarınızdan en az birinde duyurmanız.

Yazının sonuna kullanıcı isimlerinizi ve paylaşım linkinizi bırakmanız gerekiyor. Herkese açık paylaşım yapmalısınız ki kontrol edebileyim. Herkese açık yapılmayan paylaşımlar kabul edilmeyecektir. Kazanan cekilisyap.com ile belirlenecektir.


17 Nisan 2015 saat 23:00 itibarı ile katılımlar sonlanacaktır.


Kargo firmamıza aittir.


İyi şanslar,