Mezzokate

Mezzokate

Blogroll

Her Hakkım Saklıdır® Bu blogdaki tüm haklar Melis Tezcan'a (öncekadınsonraanne) aittir, kendisinden izin almadan!!! ve kaynak göstermeden gerek metinsel gerekse görsel dökümanların kopyalanması, kullanılması ve yayınlanması yasaktır. Aksi halde yasal yola başvurulacaktır.

26 Mayıs 2017 Cuma

Kahramanlar dünyası

Son birkaç senedir kahramanlar hayatımızın büyük bir kısmını kaplıyor.
Hele de erkek annesi olunca kahramanların sayısının sınırı yok. Kızlar daha çok prenseslerle ilgilenirken erkekler yüzlerce kahramanla yatıp kalkıyor.

Geçen sene oğlumla X-Box (konsol oyunu)'ta Lego Marvel oynadık durduk daha sonra Batman Superman CDsini bitirdik.
Lego CDsinde belki 100 tane kahraman vardı; daha doğrusu iyisiyle kötüsüyle karakterler diyelim. Hepsinin tek tek güçlerini öğrendik.

İki senedir en çok yinelenen soru "Hangi kahramansın?" oluyor. Sabah uyanır uyanmaz "Günaydın" yerine "Anne hangi kahramansın?" sorusu bir ara bunaltıcı hatta endişe verici bile olduğu zamanlar oldu. Tabi herşey hayatımızın bir parçası evre evre değişiyor zevkler, ilgi odakları...


Dolayısı ile geçen sene oğluma doğumgünü hediyesi seçerken bu tür bir hediye seçmek istedik. Günümüz erkeklerinin hatta kızlarının favori oyuncaklarından Nerf de yeni yeni hayatımıza girmeye başlayınca hediyemizi Kaptan Amerika kalkanı şeklindeki Nerf olarak seçtik. Hediyemizi Karakter Dükkanı'ndan ısmarladık ve doğumgünü gelene dek içindekini merak ederek bekledi oğlum. Pakedi açınca da çok ama çok mutlu oldu.

Geçen ay sevgili blogger arkadaşım Şafak Kilimcigöldelioğlu'nun 23 Nisan etkinliğinin (en kısa zamanda yazısını yazacağım:)))) sponsorlarından biri de Karakter Dükkanı olunca çok sevindim.
Bu sefer pek çok karakterin bir arada olduğu bir kaykay seçtik. Marvel oyuncaklarından biri olan kaykay çok havalıydı ve hevesle ona kavuşmayı bekledi.

Henüz kaymayı bilmiyor ama kendince yöntemler geliştirdi (göbek üstü kaymak gibi). Bu yaz yeni eğlencemiz bu olacak gibi.


Ben de Instagramda bir anneden görüp esinlendiğim şekilde spor için (aletli pilates misali) bu kaykaydan faydalanmayı düşünüyorum.

Teşekkürler Şafakcığım, teşekkürler Karakter Dükkanı. Bu seneki doğumgünü hediyesi için bakmaya başlamak lazım 1 ay kaldı ne de olsa.

2 yorum: