Her Hakkım Saklıdır® Bu blogdaki tüm haklar Melis Tezcan'a (öncekadınsonraanne) aittir, kendisinden izin almadan!!! ve kaynak göstermeden gerek metinsel gerekse görsel dökümanların kopyalanması, kullanılması ve yayınlanması yasaktır. Aksi halde yasal yola başvurulacaktır.

11 Haziran 2012 Pazartesi

SUDOCREM her derde deva bir krem daha... özellikle pişiğe

Sudocrem ile tanışmam 2 sene evvel Ali Mert'in antibiyotik yüzünden pişik olmasına rastlar. Çocuğun poposu ciğer gibiydi ve ne önerseler deniyorduk, su değdiğinde bile ağlar olmuştu. 

Komşum Hülya sağolsun, bana uğra sana bir krem vereyim dedi. Kocası İngiltere'den getirmiş. Aldım denedim ve iyi geldi. Daha sonra araştırdım Türkiye'de Mothercare mağazalarında satılıyormuş. Hemen iki boy aldım. Bir büyük 250 gr bir de orta boy 125 gr çanta için. (Minicik boyları bile var) 
http://www.sudocrem.com/turkey/ana-sayfa.php
Fiyatları da çok pahalı değildi.

 

O günden bu yana pek çok kişiye tavsiye ettim ve müdavimi yaptım. Beni hayran bırakan bir özelliği de her derde deva özelliği idi. Sadece pişikler için değil, egzama, yatak yarası!!! (yaşlılarda çok sorun), kesik, çizik, isilik, güneş yanığı vs gibi pek çok derde iyi gelmesiydi. İzmir'de kuzenimi ziyarete gittiğimde 4 aylık bebeğinin boynu isilik olmuştu sıcaktan. Katlanan kısım kızarmıştı iyice. Gece kremi sürdük sabaha iyi geldi. O günden beri de kullanıyorlarmış. Geçen haftalarda bana mail attı: "Meliscim, çok sağol, sudo’nun ateşli kullanıcılarındanız sayende. "diye... 

Çocuklarında atopik egzaması olan iki kişiye daha önerdim ve iyi gelmiş. Tek derdim, geçen sonbahardan beri bu ürünün Mothercare mağazalarında satılmaması. Artık eczanelerde satılıyor ve neredeyse 2 katı fiyata:((( 
250 gr 34 TL olmuş, 125 ise 20 TL

 Dayanamadım bu fiyat değişikliğini Türkiye'ye getiren firmaya sordum ve aldığım cevabı sizinle paylaşıyorum: 

"Merhaba Melis Hanım, Sudocrem firmamız Biocodex tarafından, Haziran 2011 tarihi itibarı ile Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile kanuni olarak ithal edilmektedir. Daha öncesinde sözü geçen mağazalardaki satışı resmi olmadığından, herhangi bir şekilde devletimize KDV, ÖTV ve gümrük vergileri ödenmediğinden fiyatı farklı olmuştur. Biz şirket olarak fiyatlarımızı mümkün olduğunca düşük tutmaktayız. Sudocrem gibi uluslararası bilinirliği ve faydası kanıtlanmış bir ürünün halkın faydasına sunulması önceliğimizdir. Sudocrem Türkiye’de tüm eczanelerde bulunmaktadır. Sudocrem’e gösterdiğiniz ilginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Zeynep Aktosun Sudocrem Ürün Müdürü"

Keşke daha ucuz olsa; ama yine de değer...
Uzun süre de gidiyor. Hem de kötü kokmuyor.

Not: (Temmuz 2012) Mothercare tekrar satmaya başlamış. Ama Biocodex etiketli ve yeni fiyatlarla (eczanelerle aynı fiyat)

Geçen gün annemin eli fırına değince yandı, hemen Sudocrem sürdük. İyi gelmiş su falan toplamamış. Yara olmasını engelledi. (minor burns yazıyor ya üstünde küçük çaplı yanığa iyi geldiğini görmüş olduk)

21 yorum:

 1. Aslı Özyağmur Buyurgan11 Haziran, 2012 13:27

  Ben de tavsiye ederim. Çok memnun olduğum bir ürün.

  YanıtlaSil
 2. acaba yüzümüze sürsek kesik izleri götürürmü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence denemeye değer, ne de olsa sivilce, egzzama vs için yüze sürülebiliyor, zararı olmaz. Yaraları da kapattığına göre tam geçirmese bile azaltabilir.

   Sil
 3. bende kendi cildimde kullanıyorum gerçekten farkı fark ediliyor mükemmel bir krem. benim kızımda atopik dermatit var bir iki kez sürdüm kuruttu fakat atopik nem istediğinden bıraktım devam etsem mi acaba hemen etki etmemiş olabilir mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doktora danışın isterseniz, üzerinde egzama diyor ve bizimkilere iyi geldi gibi ama bir sorun yine de

   Sil
 4. Yorumlari okudum evet üst kısımda bir arkadaş çok doğru söylemiş bende denedim birkaç tane krem, yurtdışında bile sordum araştırdım. Geçici çözümler sunması ve cildi anlık sakinleştirmesi hiçbir işe yaramıyor. Araştırmaya devam ediyorum. Doktor da bir yere kadar aynı kremleri veriyor Onlarında yapacakları çok birşey yok sonuçta bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin sorununuz Egzama mı? siz ne amaçla kullandınız?

   Sil
  2. Evet benim ki egzama. ama kontakt dermatit olarak ta geciyor galiba Ellerim ara ara kasinti tutuyor. hafif kizariyor gibi. Ben bunu kullanmadim sadece arastirdim. Ama mutlaka birsekilde bulup deneyecegim. Siz lerede isterseniz bilgisini deneyimimi aktaririm.

   Sil
  3. evet yararlı olur bence

   Sil
  4. Melis hanım merhaba,kızım 4 yaşında ve molloskum kontagıuzum var acaba; bu ilaç iyi gelirmi! diye düşünüyorum,sonuçta egzama yada mantara iyi geliyormuş,sonuç verebilir mi? teşekkürler.

   Sil
  5. Deneyin memnun kalcaksiniz...

   Sil
 5. Icindeki cinko ve lavanta cilde cok iyi geliyor.yurtdisinda tanistim sudo cream'le.tavsiye ederim.yurtdisinda tanidigi olanlar cok uygun fiyata getirtebilir.yuzunuze de kullanabilirsiniz...

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar ben 5 aylık hamileyim ve göğüs altlarım ve arasında pişik oluştu.SUDOCREM kullansam hamilelikte zararı olurmu

  YanıtlaSil
 7. Birde sanki mantara çeviriyor. Bundan birkaç yıl öncesinde de mantar tedavisi grmüştüm. hamilelikte kilo alınca yeniden pişikle birlikte sanki mantarımsı bir tabaka yeniden oluşmaya başladı kimyasal içeriğpi bulunan birşeyler kullanmak istemiyorum. şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 8. cillerin rengini açarmı acaba

  YanıtlaSil
 9. cillerin rengini açarmı acaba

  YanıtlaSil
 10. Merhaba, kremin içeriği hakkında bir bilginiz var mı acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kendi sitesine baktım içerik şu şekilde:
   Ingredients

   The Sudocrem Antiseptic Healing Cream formula has remained unchanged since 1931. A unique blend of ingredients gives Sudocrem Antiseptic Healing Cream its soothing and healing properties. The key ingredients in Sudocrem Antiseptic Healing Cream are:

   Zinc oxide, which reduces the loss of tissue fluid
   Benzyl benzoate and benzyl cinnamate, which are ingredients of Peru Balsam (an aromatic resin extracted from the plant Myroxylon balsamum pereirae, known for its healing properties)
   Anhydrous hypoallergenic lanolin, an emollient which soothes and softens skin
   Benzyl alcohol, which has local anaesthetic and antiseptic properties that help to reduce discomfort

   Sil